Творче кредо Олекси Тихого.

Автор(и)

  • V. A. Prosalova Донецький національний університет імені Василя Стуса
  • Ya. V. Hryhoshkina Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Творче кредо – це самовизначення особистості, яка не хоче бути ні «коліщатком», ні «гвинтиком» в історії, прагне реалізуватися в різних сферах творчої діяльності. Олекса Тихий як людина, патріот, правозахисник формувався всупереч нав’язуваним його поколінню норм і правил поведінки. Його шлях – це шлях самостійного становлення, протистояння свідомої особистості нівеляційним тенденціям, «самособоюнаповнення» (як зізнавався духовний побратим Олекси Тихого – Василь Стус), віднайдення однодумців у світі зла. В умовах, коли права людини брутально нехтувалися, коли закони захищали лише провладну верхівку, сміливі вихідці з народу формулювали свої правила поведінки, неписаний кодекс життя співвітчизників, що суперечив офіційному. Мета цієї студії – виявити характерні ознаки сформульованого Олексою Тихим творчого кредо, зіставивши його із життєвими принципами його духовних побратимів, насамперед Василя Стуса та Миколи Руденка.

Біографії авторів

V. A. Prosalova, Донецький національний університет імені Василя Стуса

доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії української і світової літератури

Ya. V. Hryhoshkina, Донецький національний університет імені Василя Стуса

кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і практики перекладу

Посилання

Дзюба І. Різьбяр власного духу // Василь Стус: Поет і громадянин. Книга спогадів та роздумів / Упоряд. В.Овсієнко. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013. – С. 105 – 123.

Коваль В. К. «Собор» і навколо собору / Віталій Коваль. – К.: Молодь, 1989. – 272 с.

Руденко М. Вибране. Вірші та поеми (1936– 2002) / Микола Руденко. – К.: Дніпро, 2004. – 800 с.

Сверстюк Є. Василь Стус. 15 років. Міра присутности // Василь Стус: Поет і громадянин. Книга спогадів та роздумів / Упоряд. В.Овсієнко. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013. – С.445–449.

Сверстюк Є. Учитель Тихий // Тихий О. На перехресті думок / Упорядн. Людмила Огнева. – Донецьк: Музей «Смолоскип», 2013. – С. 417–421.

Стус В. С. Листи у вічність…– Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. – 272 с.

Тихий О. Думки про рідний донецький край // На перехресті думок / Упорядн. Людмила Огнева. – Донецьк: Музей «Смолоскип», 2013. – С. 190–202.

Тихий О. На перехресті думок / Упорядн. Людмила Огнева. – Донецьк: Музей «Смолоскип», 2013. – 438 с.

Тихий О. Роздуми про українську мову та культуру в Донецькій області // На перехресті думок / Упорядн. Людмила Огнева. – Донецьк: Музей «Смолоскип», 2013. – С. 166–183.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Від Хто Я до Хто Ми: проблеми ідентичності з огляду на світоглядні шукання Олекси Тихого